Tábory

Tábory u koní probíhají v areálu Selského dvora v Braňanech.

Děti jsou ubytované v pokojích našeho penzionu s vlastním soc. zařízením. Táborníkům je k dispozici jízdárna, vnitřní hala, posezení s grilem, společenská místnost, restaurace.

 

Ubytování:

Pokoje pro 3 – 5 dětí
Na každém pokoji soc. zařízení (toaleta a sprcha)

 

O programu:

Tábory u koní mají propracovaný režim nejen ježdění na koni, ale i nauce o péči o veškerá zvířátka ve dvoře. Zpočátku je výcvik směřován za poznáním všech potřebných vědomostí pro práci s koňmi, pak následuje samotný jezdecký výcvik. Děti se dle svých možností naučí, jak koně ovládat v kroku, popřípadě klusat i cválat. Vše se učí pod dohledem zkušených vedoucích (lektorů).

Dětské tábory v Selském dvoře mají kromě činnosti spojené s agroturistikou samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé pohybové aktivity v přírodě, trampolína, ping-pong, týmové a společenské hry, tvůrčí činnost atd. Nudit se u nás určitě děti nebudou. Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s koňmi.

Tábory u koní mají omezenou kapacitu, proto vyhlašujeme termíny vždy na celý rok, aby jste si stihli včas zarezervovat vhodný termín pro Vaše dítě.

 

O výuce ježdění:

Výuka probíhá po skupinkách v průběhu celého dne vždy s několika koňmi najednou. Čas ježdění se stanovuje v závislosti na počasí, standardně se jezdí dopoledne a odpoledne se hrají hry, popřípadě se učíme věci, co se koní týčou. Jezdí se buď na jízdárně nebo se chodí na vyjížďky, pokud dítě nezvládá samo koně řídit, tak chodí s vodičem, takže ven do přírody se dostane každý ať zkušený či méně zkušený jezdec.

Každému účastníkovi doporučujeme, aby si vzal jezdeckou či cyklistickou přilbu, případně bezpečnostní vestu … V přestávkách mezi jízdou se děti seznámí s dalšími zvířátky, souvisejícími činnostmi ohledně jejich péče, u koní se naučí hřebelcování, sedlání, čištění, krmení atd.

 

Co s sebou:

Batoh či kufr a v něm legíny (rajtky) nebo neklouzavé tepláky, holínky, kdo má-tak jezdeckou nebo cyklistickou přilbu (příp. bezpečnostní vestu), sportovní oblečení a obutí, spodní prádlo, ponožky, plavky, trička, svetr, lehkou bundu, spolehlivou pláštěnku! (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), kraťasy, plastový kelímek, baterku a v obálce nadepsané jménem 200,- na fotografie z tábora.

 

Potřebné doklady:

  • kartičku zdravotní pojišťovny (popřípadě její kopii)
  • úrazové pojištění a toto prokázat při nástupu kopií dokladu
  • potvrzení o zdravotní způsobilosti ne starší jednoho roku
  • bezinfekčnost vyplněnou ke dni nástupu dítěte na tábor

 

STORNO PODMÍNKY:

V případě že uhradíte celý poplatek (celou cenu tábora) a následně vznikne situace, kdy je zapotřebí vystornovat pobyt dítěte, je zde přehled storna.

Při zrušení pobytu dítěte 14 dní před nástupem, vrací se 100% z ceny.
Při zrušení pobytu dítěte 7-13 dní a více před nástupem vrací se 50 % z ceny.
Při zrušení pobytu dítěte 6 dní a méně před nástupem vrací se 0 % z ceny.

 

PŘIHLÁŠENÍ:

Pro účast na tábor je potřeba stáhnout a zaslat přihlášku a souhlas se zpracováním osobních údajů.

 

Víkendové pobyty se spaním 2021

04.06. – 06.06. Víkendový pobyt u koní (den dětí)
02.07. – 04.07. Víkendový pobyt u koní
27.08. – 29.08. Víkendový pobyt u koní
29.10. – 31.10. Víkendový pobyt u koní

2 900 Kč / osobu

Víkendové tábory začínají vždy v pátek od 17:00 a končí v neděli v 17:00. Víkendové tábory se dají kombinovat s letními tábory.

Termíny na léto 2021 (4 noci)

05.07. – 09.07. Letní tábor
12.07. – 16.07. Letní tábor
19.07. – 23.07. Letní tábor
26.07. – 30.07. Letní tábor s výukou angličtiny
02.08. – 06.08. Letní tábor
09.08. – 13.08. Letní tábor
16.08. – 20.08. Letní tábor
23.08. – 27.08. Letní tábor s výukou angličtiny

U každého termínu může být účast se spaním nebo bez spaní (příměstský tábor). Pobyt vypsaný s angličtinou, může být i bez angličtiny.

Se spaním:

4 700 Kč / osoba

Se spaním a výukou angličtiny:

5 800 Kč / osoba

 

Bez spaní (příměstský):

3 500 Kč / osoba

Bez spaní (příměstský) s výukou angličtiny:

4 600Kč / osoba

Letní tábory začínají vždy v pondělí v 9:00 a končí v pátek v 17:00, v případě prodloužení dítě zůstává i přes víkend do dalšího týdne. Prosíme rodiče, aby děti dopravili na místo konání včas a po skončení své děti vyzvedli opět včas.