Tábory

 Tábory u koní probíhají v areálu Selského dvora v Braňanech. Děti jsou ubytované v pokoji našeho penzionu s vlastním soc. zařízením. Táborníkům je k dispozici jízdárna, vnitřní hala, posezení s grilem, společenská místnost, restaurace.

UBYTOVÁNÍ

Sdílený studio apartmán pro až 10 dětí. Pokoj má vlastní sociální zařízení (toaleta a sprha), úložné prostory. Součástí pokoje jsou i lůžkoviny. Týdenní pobyty se spaním příjezd v pondělí do 9.00 a odjezd v pátek v 16.00 hod. Příměstské příjezdy každý den v 9.00 hod. a odjezd v 16.00 hod. 

O PROGRAMU

Tábory u koní mají režim nejen ježdění na koni, ale i nauce o péči o veškerá zvířátka ve dvoře. Zpočátku je výcvik směřován za poznáním všech potřebných vědomostí pro práci s koňmi, pak následuje samotný jezdecký výcvik. Jízda na koni neprobíhá každý den, avšak kontakt s koňmi a zvířátky na statku jsou většinu času. Jezdí se na jízdárně, chodí se a procházky, plavit, pracuje se ze zěmě aj.. Všechny děti se dle svých možností naučí, jak koně ovládat v kroku, popřípadě klusat i cválat. Vše se učí pod dohledem vedoucích (lektorů).

Dětské tábory v Selském dvoře mají kromě činnosti spojené s agroturistikou samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé pohybové aktivity v přírodě, trampolína, ping-pong, týmové a společenské hry, tvůrčí činnost atd. Nudit se u nás určitě děti nebudou.

Tábory u koní mají omezenou kapacitu, proto vyhlašujeme termíny vždy včas, aby jste si stihli včas zarezervovat vhodný termín pro Vaše dítě.

Pokud chcete zvolit variantu aktivní výuky jezdectví, tak i tu v nabídce máme. III. turnus našich táborů, je 100% zaměřený na každodenní výuku jezdectví.

O VÝUCE JEŽDĚNÍ

Výuka probíhá po skupinkách vždy s několika koňmi najednou. Čas ježdění se stanovuje v závislosti na počasí, standardně se jezdí dopoledne a odpoledne se hrají hry, popřípadě se učíme věci, co se koní týčou. Jezdí se buď na jízdárně nebo se chodí na vyjížďky, pokud dítě nezvládá samo koně řídit, tak chodí s vodičem, takže ven do přírody se dostane každý ať zkušený či méně zkušený jezdec.

Každému účastníkovi doporučujeme, aby si vzal jezdeckou či cyklistickou přilbu, případně bezpečnostní vestu … V přestávkách mezi jízdou se děti seznámí s dalšími zvířátky, souvisejícími činnostmi ohledně jejich péče, u koní se naučí hřebelcování, sedlání, čištění, krmení atd.

CO S SEBOU

Batoh či kufr a v něm legíny (rajtky) nebo neklouzavé tepláky, holínky, kdo má-tak jezdeckou nebo cyklistickou přilbu (příp. bezpečnostní vestu), sportovní oblečení a obutí, spodní prádlo, ponožky, plavky, trička, svetr, lehkou bundu, spolehlivou pláštěnku! (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), kraťasy, plastový kelímek, baterku.

POTŘEBNÉ DOKUMENTY

  • Kartičku zdravotní pojišťovny (popřípadě její kopii)
  • Úrazové pojištění a při nástupu se prokázat kopií dokladu
  • Potvrzení od zdravotní způsobilosti
  • Bezinfekčnost vyplněněnou ke dni nástupu dítěte na tábor

Dokumenty připravujeme!

TERMÍNY TÁBORŮ 2024

PŘÍMĚSTKÉ TÁBORY

I. turnus – 8. 7. – 12. 7. 2024

II. turnus – 15. 7. – 19. 7. 2024

IV. turnus – 12. 8. – 16. 8. 2024

V. turnus – 19. 8. – 23. 8. 2024

4 100 Kč 

TÁBORY SE SPANÍM

I. turnus – 8. 7. – 12. 7. 2024

II. turnus – 15. 7. – 19. 7. 2024

IV. turnus – 12. 8. – 16. 8. 2024

V. turnus – 19. 8. – 23. 8. 2024

5 600 Kč

TÁBOR S AKTIVNÍ VÝUKOU JEZDECTVÍ

III. turnus – 22. 7. -. 26. 7. 2024

8 600 Kč 

PŘIHLÁŠKA – LÉTO 2024

Nově evidujeme příhlášky na naše tábory v elektronickém systému (CEVIS). Stačí kliknout na tlačítko, vybrat jednu z námi nabízených variant tábora, vyplnit údaje o účastníkovi a zákkoných zástupcích. Po odeslání přihlášky, Vám přijde souhrn přihlášky. Po schválení přihlášky Vám přijdou platební údaje.

STORNO PODMÍNKY

V případě že uhradíte celý poplatek (celou cenu tábora) a následně vznikne situace, kdy je zapotřebí vystornovat pobyt dítěte, je zde přehled storno podmínek.

  • Při zrušení pobytu dítěte 14 dní před nástupem, vrací se 100% z ceny.
  • Při zrušení pobytu dítěte 7-13 dní a více před nástupem vrací se 50 % z ceny.
  • Při zrušení pobytu dítěte 6 dní a méně před nástupem vrací se 0 % z ceny.

VEDENÍ TÁBORŮ

Nikol Holzknecht Dufková

hlavní vedoucí táborů a lektorka

Tel.: +420 777 770 312

Email: dufkova@selskydvurbranany.cz

Matyáš Huyer

zástup. hlavní vedoucí a zdravotník

Tel.: +420 601 504 836

Email: huyer@selskydvurbranany.cz