Tábory

Tábory u koní probíhají v areálu Selského dvora v Braňanech.

Děti jsou ubytované v pokojích našeho penzionu s vlastním soc. zařízením. Táborníkům je k dispozici jízdárna, vnitřní hala, posezení s grilem, společenská místnost, restaurace.

 

Ubytování:

Pokoje pro 3 – 5 dětí
Na každém pokoji soc. zařízení (toaleta a sprcha)

 

O programu:

Tábory u koní mají propracovaný režim nejen ježdění na koni, ale i nauce o péči o veškerá zvířátka ve dvoře. Zpočátku je výcvik směřován za poznáním všech potřebných vědomostí pro práci s koňmi, pak následuje samotný jezdecký výcvik. Děti se dle svých možností naučí, jak koně ovládat v kroku, popřípadě klusat i cválat. Vše se učí pod dohledem zkušených vedoucích (lektorů).

Dětské tábory v Selském dvoře mají kromě činnosti spojené s agroturistikou samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé pohybové aktivity v přírodě, trampolína, ping-pong, týmové a společenské hry, tvůrčí činnost atd. Nudit se u nás určitě děti nebudou. Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s koňmi.

Tábory u koní mají omezenou kapacitu, proto vyhlašujeme termíny vždy na celý rok, aby jste si stihli včas zarezervovat vhodný termín pro Vaše dítě.

 

O výuce ježdění:

Výuka probíhá po skupinkách v průběhu celého dne vždy s několika koňmi najednou. Čas ježdění se stanovuje v závislosti na počasí, standardně se jezdí dopoledne a odpoledne se hrají hry, popřípadě se učíme věci, co se koní týčou. Jezdí se buď na jízdárně nebo se chodí na vyjížďky, pokud dítě nezvládá samo koně řídit, tak chodí s vodičem, takže ven do přírody se dostane každý ať zkušený či méně zkušený jezdec.

Každému účastníkovi doporučujeme, aby si vzal jezdeckou či cyklistickou přilbu, případně bezpečnostní vestu … V přestávkách mezi jízdou se děti seznámí s dalšími zvířátky, souvisejícími činnostmi ohledně jejich péče, u koní se naučí hřebelcování, sedlání, čištění, krmení atd.

 

Co s sebou:

Batoh či kufr a v něm legíny (rajtky) nebo neklouzavé tepláky, holínky, kdo má-tak jezdeckou nebo cyklistickou přilbu (příp. bezpečnostní vestu), sportovní oblečení a obutí, spodní prádlo, ponožky, plavky, trička, svetr, lehkou bundu, spolehlivou pláštěnku! (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), kraťasy, plastový kelímek, baterku a v obálce nadepsané jménem 200,- na fotografie z tábora.

 

Potřebné doklady:

  • kartičku zdravotní pojišťovny (popřípadě její kopii)
  • úrazové pojištění a toto prokázat při nástupu kopií dokladu
  • potvrzení o zdravotní způsobilosti ne starší jednoho roku
  • bezinfekčnost vyplněnou ke dni nástupu dítěte na tábor

 

STORNO PODMÍNKY:

V případě že uhradíte celý poplatek (celou cenu tábora) a následně vznikne situace, kdy je zapotřebí vystornovat pobyt dítěte, je zde přehled storna.

Při zrušení pobytu dítěte 14 dní před nástupem, vrací se 100% z ceny.
Při zrušení pobytu dítěte 7-13 dní a více před nástupem vrací se 50 % z ceny.
Při zrušení pobytu dítěte 6 dní a méně před nástupem vrací se 0 % z ceny.

 

PŘIHLÁŠENÍ:

Pro účast na tábor je potřeba stáhnout a zaslat přihlášku a souhlas se zpracováním osobních údajů.

 

Podzimní tábor 2021 (5 nocí)

Termín: 26. – 31.10.2021

Cena:

4 700 Kč / osoba