Nikol Holzknecht Dufková

Neznám lepší pocit než dívat se na svět z koňského hřbetu. Proto mě u koní pravděpodobně najdete v kteroukoliv hodinu za jakéhokoliv počasí. Zkušenosti s těmito majestátnými zvířaty sbírám už od dětství. Ve svých 19 letech jsem se rozhodla odjet nasbírat zkušenosti do zahraničí. Čtyři roky jsem proto žila v Anglii a učila se od lidí v oboru v nejrůznějších stájích – drezurních i skokových. Pracovala jsem s hřebci i hříbaty, španělskými koňmi i tvrdohlavými poníky. Dělala jsem show groom (ošetřovatelka na závodech), obsedávala koně, přeježďovala je a pracovala jako provozní stájí. Zajímavou zkušeností byla i brigáda v německé aukční stáji s hannoverskými koňmi. To vše mi dalo skvělý základ pro to, abych si jednou splnila svůj životní sen – provozovat vlastní stáje.

Studium gastronomické školy a praxe v tomto odvětví mi naopak daly potřebné zkušenosti v pohostinství. V tomto ohledu jsem pracovala pro aerolinky Virgin Atlantic ve Velké Británii či agenturu Strong Flavours Catering. Měla jsem také tu čest obsluhovat na akci bývalého prezidenta ČR.

Veronika Jiráková

Ačkoliv jsem vystudovala Obchodní akademii a původní plány byly stát se buď učitelkou českého jazyka či dokončit započaté studium psychologie, která mě náramně bavila a fascinovala, svět gastronomie mi byl zkrátka bližší a asi za daných okolností i dostupnější, a tak jsem hned po škole měla různé brigády v kavárnách či restauracích, kde mi bylo umožněno absolvovat různé rekvalifikační kurzy, účastnit se barmanských a baristických soutěží, školení a toho si opravdu nesmírně vážím. Přesto jsem ale po prvním zlomeném srdíčku vzala nohy na ramena a na dva roky jsem se odstěhovala do Španělska, kde jsem nejen zdokonalila svojí španělštinu a angličtinu, ale především jsem nabrala spousty nových a nesmírně cenných zkušeností v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu.
Láska k domovu byla ale silnější, a tak jsem se vrátila zpět do rodných Teplic, kde jsem v průběhu let vystřídala několik zaměstnání, nabrala jsem zase jiné zkušenosti, rozšířila jsem sbírku o další rekvalifikace z různých činností, poznala jsem nové skvělé lidi, udělala jsem samozřejmě i pár chyb a špatných rozhodnutí, ale ve výsledku mě všechny tyhle události dovedly až sem do dnešního krásného dne v Selském dvoře, kde se moje a Nikči životní cesta najednou spojily v jednu a můžu Vám říct, že je to někdy opravdu jízda ve velkým stylu 😀
Nikča mě ze dne na den v podstatě bez optání vtáhla do jejího světa koní, který mě upřímně zpočátku dost děsil, ale postupně mě naprosto pohltil, zamilovala jsem si tenhle styl života a dovolím si říct, že z úplného amatéra, co se koní týče se za uplynulý rok stala neohrožená koňařka a statkářka plná nových vědomostí a opravdu nečekaných zkušeností, které jsem s každým novým dnem na statku získávala a získávám dál.. JE TO ALE TEDA PĚKNÁ DŘINA A KDO ŘÍKÁ, ŽE NE, TAK LŽE! 😀
Po šílené době covidové jsme s Niky dlouho čekaly, než se pustíme do rekonstrukce restaurace a následného otevření, ale dočkaly jsme se a tím pádem jsem se opět vrátila k tomu, co mě baví a naplňuje a jako provozní restaurace si do jisté míry konečně plním i já svůj dlouholetý sen..
Organizace večírků, firemních akcí a školení, pořádání soukromých oslav a akcí pro děti, plánování a realizace svateb, pořádání letních táborů, zkrátka realizace všech možných druhů akcí a aktivit, které zde lze vymyslet je teď mojí parketou a věřím, že s nasazením, které máme to s celým týmem Selského dvora jednou někam opravdu dotáhneme!

Pravidla pro návštěvníky

Pravidla pro návštěvníky Selského dvora najdete ke stažení zde.

Naši partneři